ייעוץ וטיפול זוגי לזוגות להט"בים

ייעוץ זוגי ללהט"בים

הקשיים בזוגיות עולים כאשר בני הזוג מתמקדים כל אחד בסיפור האישי שלו. מכך נוצר קושי לראות את בן הזוג, את הצרכים שלו ואת המכלול של הזוגיות, ההקשבה בין בני הזוג פוחתת ונוצר פער ומשבר. דבר זה נכון בכל קשר זוגי באשר הוא, אבל בקבוצות שונות יכולים להיות גורמים שונים שממתנים או מחריפים את הקושי הזוגי.
לבן זוג בקהילה הלהט"בית קיימים פחות מודלים תרבותיים מוכרים על פיהם הוא גדל ועל פיהם הוא יכול לבסס את מודל הזוגיות שלו. לא בהכרח מודל מוכר של זוג שהוא גבר ואישה, יתאים לזוג גברים, זוג נשים או בני זוג טרנסג'נדרים. מכך שבני הזוג יוצרים את המודל המתאים להם תוך כדי חיי הזוגיות, ולפעמים הקשיים רבים.
בנוסף, בדרך כלל יש כוח חברתי משפיע ומחזק זוגיות- במשפחות בזוגיות דו מינית. לעומת זאת, במקרים רבים, קיים כוח מפריד או מקשה זוגיות על המשפחות בקהילה הלהט"בית: חוקים מפלים, אי קבלה משפחתית, דתית או חברתית. לחץ חברתי קשה מסוג זה יכול במקרים מסוימים להדק כוח זוגי, אך לרוב, לאורך זמן- הוא כוח מפריד.
לכן בייעוץ ובטיפול לבני זוג מאותו מין חשוב להביא בחשבון את כלל הגורמים המשפעים ולהיות מודעים לייחודיות של הזוגיות הגאה, לתת מקום פתוח לשיחה על חיי המין ולייחודיות של תת-התרבות של הקהילה.
במפגשים, ננסה למצוא את ההקשבה לקול הפנימי שהודחק, ההקשבה לאחר וליצירה מחודשת של הדיאלוג הזוגי והכבוד ההדדי. כל זאת מתוך אמונה שבני הזוג יכולים לחולל שינוי, ושמתוך התמקדות בסיפור החיובי והמועדף הם יכולים לצמצם את הפער ולחזק את הקשר הזוגי בדרך המתאימה להם.

לתיאום, צרו קשר – עמי אשרמן
052-4550563
ashermanami @gmail.com

%d בלוגרים אהבו את זה: