טיפול בשיטת קרניו-סקראל

טיפול קרניו סקראל

שיטת קרניו-סקראל Cranio-Sacral Therapy
קרניו-סקראל הנה שיטת טיפול ברפואה משלימה, המכירה ומתבססת על הקשר הבלתי ניתן להפרדה בין גוף לנפש. הטיפול הקרניו-סקראלי הוא טיפול במגע ידני עדין במיוחד. אודות לרכות המגע, השפעות הטיפול מגיעות וחודרות לרבדים העמוקים ביותר בגוף ונפש המטופל, ומאפשרות תהליכי ריפוי מבלי לעורר כאב.
שיטת הטיפול הקרניו-סקראלית משפיעה על מספר רבדים: רובד הפיזי- שחרור חסימות, שחרור הידבקויות, שיפור בזרימה ותנועתיות, שיפור טווחי תנועה שיפור תפקוד מערכות גוף פנימיות והפחתת כאב. מישור הרגשי – שחרור חסימות רגשיות, העלאת תכנים רלוונטיים אל המודע, הפחתת מתח וחרדה.
במהלך הטיפול, מגע ידי המטפל "מקשיב", מתייחס ומנרמל את תנועת נוזלי המוח והשדרה (Cranio-Sacral Fluid  ואת תנועת רקמות החיבור בגוף (Connective Tissue). בכך הטיפול משפיע דרך המערכות האלו, על כל איברי ומערכות הגוף ומסייע לטפל במחלות ובעיות רבות בהן: כאבי גב וצוואר * בעיות אורתופדיות שונות * כאבים כרוניים ואקוטיים שונים * פריצות דיסק וסכיאטיקה * כאבי ראש, מגרנות וסחרחורות * כאב ובעיות לאחר טראומות ותאונות כמו צליפת שוט * הפרעות קשב וריכוז * בעיות במפרקי הלסת- TMJ * מחלות אוטו-אימוניות * הפרעות שינה * ועוד
השיטה צמחה והתפתחה ע"י ד"ר אפלג'ר, על בסיס האוסטאופתיה ותורתו של ד"ר סאתרלנד, כיום היא שיטת טיפול העומדת בפני עצמה. העבודה על פי שיטה זו מבוצעת על ידי מגע עדין בראש ולאורך הגוף (על הבגדים). המגע העדין בנקודות המפתח בגוף ועצמות הגולגולת, מאפשר זרימה טובה יותר של נוזלי המוח והשדרה, ותנועה משוחררת וטובה של רקמות החיבור. שיפור התנועה ושחרור החסימות מאפשר פעילות תקינה של אברי ומערכות הגוף שיפור בתפקוד והבראה. הטיפול יכול להיות ברמה של מגע בלבד, או ברמה של מגע ושילוב עם שיחה, בהתאם לצורך הטיפולי והמוכנות של המטופל. הטיפול עדין מאוד, רגוע ומרגיע ומתאים לכל גיל.

דרכי כמטפל בשיטת קרניו סקראל:
למדתי את השיטה במכון אפלג'ר בבריטניה, סיימתי מסלול מלא הכולל טיפול פיזי, טיפול רגשי וטיפול מתקדם. כמו כן, שימשתי כעוזר הוראה בקורסים בבריטניה ובארץ. בעבודתי בקליניקה, אני משתמש בטיפול הקרניו- סקראלי כשיטת טיפול עצמאית או בשילוב עם שיטות טיפוליות אחרות, לפי הצורך.לתיאום, צרו קשר – עמי אשרמן
052-4550563
ashermanami @gmail.comאני מטפל בקרניו סקראל באזור המרכז – הרצליה


קישור- מכון אפלג'ר

%d בלוגרים אהבו את זה: