הטיפול המשולב

הטיפול המשולב מאפשר אינטגרציה של שיטות הטיפול בהן אני עוסק, מתוך התאמה טיפולית לצורכי המטופלים באותו מפגש.


את הטיפול המשולב יצרתי במשך השנים בעבודה שלי בקליניקה, מתוך הצורך לתת מענה שלם יותר לצורך של המטופלים, ומתוך האמונה שלי כאדם וכמטפל שהאדם הוא שילוב של גוף ונפש כיחידה אחת. כיום, מרבית המפגשים הטיפוליים בקליניקה נערכים תחת הכותרת של הטיפול המשולב, המאפשרת לי הסתכלות רחבה על הצורך של המטופלים, ומאפשרת את הבחירה בטיפול המתאים.
הגישה הזו אינה נאחזת באבחנה קדומה, או דרך טיפול נוקשה שנקבעה מראש, אלא מאפשרת בכל מפגש ובמהלכו, את בחירת הטכניקה הטיפולית המתאימה, ומאפשרת ניידות טבעית בין טיפול פיזי ורגשי על פי הצורך. שיקול הדעת המקצועי מביא בחשבון את כל הגורמים האפשריים: הסביבתיים, הרגשיים והגופניים, ואת הצורך ורצון המטופלים.
באופן מעשי בטיפול המשולב, גם אם אנו עוסקים בבעיה פיזית ברורה, או רגשית ברורה, אישית או משפחתית, נעצור מידי פעם ונבדוק האם הטיפול מתקדם? האם נכון לשלב טכניקה טיפולית מתחום נוסף? את ההחלטה אני מקבל מתוך ההכרות עם המטופלים, ומשלב את רצון המטופלים עם השיקולים המקצועיים.
כלומר, גם בטיפולים רגשיים במהותם, יילקחו בחשבון גורמים משפעים כמו גורמים פיזיולוגיים וסביבתיים ולהפך, נבדוק אם יש השפעות רגשיות וסביבתיות התורמות למחלה או הכאב הפיזי, ונטפל גם בהם.
אספקט נוסף של השילוב- הוא האקטיביות של המטופלים, השילוב שלהם באחריות על השינוי. בטיפול המשולב המטופל לא בא רק על מנת להיות פסיבי ולקבל טיפול, אלה לעבור תהליך לימוד, הבנה ויישום שינויים. כלומר על מנת לשמר את ההטבה ולמנוע חזרה של הבעיה, מומלץ לעשות שינויים על פי הצורך: תרגול, הימנעות, שינוי הרגלים, התעמלות ותרגול, שיפור הקשבה ושיחה ועוד.

לתיאום, צרו קשר – עמי אשרמן
052-4550563
ashermanami @gmail.com

%d בלוגרים אהבו את זה: