ייעוץ וטיפול למשפחות חד-מיניות

ייעוץ וטיפול למשפחות להט"ביות

ייעוץ וטיפול משפחתי למשפחות להט"ביות / משפחות גאות

הקשר המיוחד שלי בסיוע למשפחות הגאות התחזק, לאחר לימודי לתואר שני בלימודי משפחה וייעוץ משפחתי ואחר כך כמטפל משפחתי, אך הוא החל הרבה שנים לפני כן.
במשך שנים ליוויתי את אמא שלי- דבורה לוז, שהייתה מראשונות וממקימות עמותת תהל"ה, במפגשים החודשיים עם ההורים לבני הקהילה הגאה. במפגשים שיתפתי בסיפור חיי- מהקושי של היציאה מהארון ועד סיפור הקמת משפחה גאה. גם לאחר פרישתה ולאחר מותה של אמי, אני שמח להתארח במפגשים אלו וממשיך בכך בכל פעם שאני מתבקש.
לאחר אימוץ בתי הבכורה, שהיה האימוץ (אימוץ מחו"ל) הראשון בארץ של הורה יחידני, סייעתי לרבים לסלול את דרכם להורות גאה בכלל ובאימוץ בפרט. ההורות הגאה דרך אימוץ, הייתה חוליה חשובה בהתפתחות של ההורות הגאה בארץ, שכוללת: הורות משותפת, הורות בעזרת אימוץ ובשנים האחרונות גם הורות דרך פונדקאות בחו"ל.
למרות ההתקדמות ריבוי המשפחות בהן יש הורות להט"בית, ולמרות קבוצות הסיוע הרבות לנוער, לבני הקהילה הבוגרים ובני משפחותיהם, עדיין קיימים קשיים ייחודיים ורבים במשפחות אלו. קשיים של בני נוער ובוגרים ביציאה מהארון, קושי של בני משפחותיהם בתהליכי היציאה מהארון, קשיים ייחודים של טרנסג'נדרים בתהליכי השינוי, השתלבות בחברה, המעבר להורות, קבלת ההורות הגאה במשפחה המורחבת ובקהילה ועוד.
בעבודות רבות במהלך לימודי המשפחה בחרתי להתמקד בנושאי הקהילה הגאה, ובעבודת הסמינריון חקרתי את השפעת היציאה מהארון על האחאים של בני הקהילה הגאה, ובכך הרחבתי את השכלתי בנושא והעלתי את המודעות לכך בקרב עמיתי.
ניסיון חיי המתווסף להכשרה המקצועית שלי, מאפשרים לי להמשיך ולסייע לזוגות ולמשפחות של בני הקהילה הגאה בצורה מקצועית ומתוך הכרות אישית עם הנושא.

ייעוץ זוגי לזוגות להט"בים

לתיאום, צרו קשר – עמי אשרמן
052-4550563
ashermanami @gmail.com

האזינו לראיון בו השתתפתי בנושא אימוץ על ידי הורים גאים

אימוץ הורים גאים
%d בלוגרים אהבו את זה: