להתחדש

בשיר "ההתחדשות" כותבת נעמי שמר: "אחרי החגים יתחדש הכל…. גם אתה, גם אתה תתחדש", יש ימים בשנה שמסמלים התחדשות והתחלות חדשות, ימים כמו: יום ההולדת, ימי האביב וימי תחילת שנה חדשה. אני מאמין שאכן זה כך, אבל למעשה נתונה לנו האפשרות והזכות להתחדש בכל יום ובכל רגע. בשיר כותבת המשוררת "גם אתה תתחדש" בלשון סביל, ואני מציע לקחת את המסר הזה למשהו יותר אקטיבי, משהו שיש בו מחשבה מקדימה, משהו שיש בו תהליך. בתהליך יש ממד של זמן וממד של שינוי.

אחד התהליכים שאני עשיתי לאחרונה, הוא בניית אתר אינטרנטי שיכול לתאר ולהסביר את העשייה הטיפולית שלי, ומעט על עצמי  ותפישת עולמי.  הדרך להקמת האתר התמשכה לה, בתחילת הדרך נעזרתי באנשי מקצוע, שכיוונו אותי על פי דרכם ואמונתם. הם ניסו להוביל לכיוון שנכון מבחינה שיווקית, אבל הוא לא תאם את הדרך שלי והרצון שלי להביא את עצמי לידי ביטוי באתר והפסקתי את התהליך איתם.

לפני מספר שבועות פנתה אלי חברה בהצעה, שמידי שבוע שנשב יחד ונהייה צוות חשיבה משותף על מנת לקדם את הרעיונות שלה ואת אלו שלי, מתוך התפיסה שחשיבה משותפת, שיחה ומשוב הדדי יקדמו את שנינו. בשבועות הללו של עבודה משותפת, מתוך חיבור של כל אחד מאתנו – למה חשוב לו? לאלו ערכים הוא מתחבר? מה הוא רוצה לתת ומה לקבל? התחלנו שנינו לפתח מיזמים שלו הצלחנו להגשים אותם קודם לכן. וכך, במקרה או שלא במקרה, לקראת ראש השנה עלה האתר הזה לאוויר.

תהליכים כמו זה שתיארתי כאן, נכונים ליוזמות עסקיות ואישיות, אך גם לתהליכי שינוי ריפוי אישיים או משפחתיים. לעיתים מספיקות חשיבה ועבודה עצמית, לעיתים תספיק עבודה עם חברים, ולעיתים הדרך הטובה תהיה להסתייע באיש מקצוע. בכל המקרים חשוב שיהיה הזיק הראשון של הרצון בשינוי, בריפוי ובהתפתחות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: